ÜYE GİRİŞİ
E-Mail
Şifre
» Şifremi unuttum

PIRLANTAPırlanta
Doğru pırlantayı seçmek
Çoğu kişi, evlilik teklifi ya da nişan gibi önemli bir sebep nedeniyle pırlanta almayı düşündüğünde, ilk kez pırlanta ile haşır neşir oluyordur. Ancak bu yeni tanışıklığın sizi korkutmasına izin vermeyin. Bir pırlantanın kalitesini belli eden özellikleri anlaşılması kolay, basit birkaç kriterden ibarettir.

Pırlanta.net'in bilgi sayfalarında tüm sorularınıza yanıt bulacaksınız. Pırlanta'nın özelliklerini, bu özelliklerin görünümü nasıl etkilediğini, hangi özelliklerin diğerlerinden daha önemli olduğunu, ve benzeri soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz. Birkaç dakika içinde hayalinizdeki pırlantayı bulabilmek için bilmeniz gereken herşeyi öğrenmiş olacaksınız.
Pırlanta Biçim
Başlıktan da anlaşılabileceği gibi, pırlantanın yukarıdan bakıldığında görüldüğü biçimi ifade eder. Her pırlanta biçiminin farklı bir özelliği olsa da, temelde bu konuda seçim kişinin zevkine kalmaktadır. Tüm dünyada yuvarlak kesim en yaygın ve en değerli kesim biçimi olarak kabul edilmektedir.pırlanta Berraklık
Hemen bütün pırlantalar içlerinde ufak kusurlar bulundurur. Bu kusurlardan en azına sahip olan pırlantalar, en kaliteli olanlarıdır.


Pırlanta Kesim
Pırlantanın kesim kalitesi, pırıltısını önemli ölçüde etkiler. Basitçe anlatmak gerekirse, bir pırlanta ne kadar iyi kesildiyse, ışıltısı da o kadar güzel olacaktır.Pırlanta Carat Ağırlığı
Bu terim çoğu kişiye en tanıdık gelen pırlanta terimlerinden biridir. Lütfen unutmayın ki, Carat terimi bir pırlantanın ağırlığını ifade etmek için kullanılır.


Pırlanta Renk
Bir pırlantanın renk sınıfı, onun renksizliğe (beyazlığa) ne kadar yakın olduğunun göstergesidir. Diğer bir deyişle, tamamen beyaz ya da beyaza çok yakın pırlantalar, diğerlerinden daha kaliteli olarak addedilir.Pırlanta Sertifika
Pırlanta.net'den aldığınız pırlantalar, tarafsız - özel laboratuarlar tarafından verilen - sertifikalar ile birlikte gönderilmektedir.


Sık Sorulanlar
Burada pırlanta ile ilgili sık sorulan sorular ve cevaplarını bulabilirsiniz.


 
İpuçlari
Tam istediğiniz pırlantayı daha kolay bulmanız için hazırladığımız ipuçlarına buradan ulaşabilirsiniz


Kalite
Kalite standartlarımız mücevheratçılar arasında en yukarılarda yer almaktadır. Türkiye'nin en büyük online pırlanta perakendecisi olarak, size sunduğumuz ürünlerin, pırlantanın amacına uygun biçimde, en yüksek kalite standartları gözetilerek hazırlandığını belirtmekten gurur duyuyoruz. Bu kaliteyi, ürün sertifikaları, bağımsız laboratuar değerlendirme raporları ile belgelendirdiğimizi bilmek de sanırız sizi memnun edecektir.Diğer müşterilerimiz hangi ürünleri tercih ediyor?
En son satılanlar sayfamızı ziyaret edin ve diğer müşterilerimizin seçtikleri ürünlere bir göz atın


 
Bakım
Pırlantanızın ışıltısını nasıl koruyacağını, yüzüğün üzerine nasıl güvenli bir şekilde mıhlandığını okuyun.


Pırlanta.net